Yanaktan kilo vermek ve yüzden kilo vermek gibi sorular çok fazla bugün sizlere bu makalemde bu konunun üzerinde duracağım. Dikkatli okuyup dediklerimi yaparsanız kilo verebilirsiniz.

Yanaktan kilo vermek mümkün mü?

Yanaktan kilo vermek mümkün mü?

Bir gece dışarı çıktıktan sonra kendi resimlerinize bakıp yüzünüzün alışılmadık şekilde kilolu göründüğünü fark ettiniz mi?

Şişkinliği ve buna neden olan yiyecekleri genellikle vücudun midesi ve midenizin orta kısmı ile ilişkilendirirken, bazı yiyecekler de yüzünüzün şişmesine neden olabilir.

Yüzden ve Yanaktan kilo vermek diğer bölgelere göre daha kolay çünkü diyet ve spor yaptığımızda ilk olarak yüzümüz incelmeye başlar.

Yanaktan kilo vermek için ne yapmalı

Yanaktan kilo vermek için ne yapmalıyım

Yanaktan kilo vermek Özel bir günde yanaklarınızı daha iyi göstermek istiyorsanız, yanaktan kilo vermek için bazı hızlı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Jade roller kullanmak

Bu tekniğin dolaşımını arttırdığı ve lenfatik drenaja yardımcı olduğu ve cildinizin daha parlak ve enerjik görünmesine yardımcı olduğu söylenmiştir.

Yanaklardan kilo vermek için ne yapmalı

Soğuk suyla yıkayın:

Soğuk su kan damarlarını daraltabilir ve şişliğin düşmesine yardımcı olabilir. Ve yanaklardan kilo vermek için idealdir.

Yanaktan kilo vermek için egzersiz yapın

kardiyo egzersiz de şişkinliğin azalmasına yardımcı olabilir , bu nedenle sabahları günlük koşunuzu yapmak için uyanmak yüzden kilo vermeye yardımcı olabilir.

Diyetinizi gözden geçirin:

Diyetinizi gözden geçirin:

Su tutma oranını azaltmak için daha ileri adımlar atmak istiyorsanız , genel diyetinize bir göz atın. Belirli vitamin ve mineralleri almayı veya yemek pişirirken sarımsak, maydanoz ve rezene gibi belirli bitkileri kullanmayı ihmal etmemeyi düşünebilirsiniz.

Yanaktan Kilo Vermek İçin Yüz eğzersizi yapmak

Güzellik rutininize bazı yüz egzersizleri eklemek, cildinizin altındaki kasları güçlendirmeye yardımcı olarak yüzünüzün kabarık olmaktan ziyade daha ince ve tonlu görünmesine yardımcı olabilir.

Yüzden kilo vermek için gece geç saatte yemek yememelisiniz

yanaktan kilo vermek için gece geç saatte yemek yememelisiniz

Yanaktan kilo vermek için Geceleri yemek yemekten kaçının

Yanaklardan kilo vermek için Geceleri yemek yemekten kaçının
  • Suşi
  • Jambon, pastırma ve salam gibi işlenmiş etler
  • Süt
  • Peynir
  • Cips
  • Tuzlu kraker
  • Patates kızartması
  • Alkollü içecekler

Ertesi gün kameraya hazır görünmek adına, rafine edilmiş ve işlenmiş karbonhidratlardan, işlenmiş gıdalardan ve süt ürünlerinden kaçınmak iyi bir fikirdir, çünkü sodyumun olması ve şişirilmemesi söz konusu olduğunda yüzünüz şişman gözükecektir.

Yanaktan kilo vermek için yemeniz gerekenler

Yanaktan kilo vermek için neyse ki hem midenizde hem de yüzünüzde şişkinlik oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilecek bazı yiyecek grupları var. Bunun yerine geceleri atıştırmalıklar yapabilirsiniz.

1. Sebze ve Meyve tüketmek

Yüzden kilo vermek için yemeniz gerekenler

Meyve ve sebzeler bilinen Güvenilir Kaynak en yüksek lif, antioksidan, vitamin ve mineral kaynaklarından bazılarının aynı zamanda yağ ve sodyum oranı düşüktür.

Birçok meyve ve sebzede ayrıca vücudunuzun iyi nemlenmiş ve şişkinliği azaltmasına yardımcı olan yüksek su içeriğine sahiptir.

Eğer gece karnınız aç ve atıştırmalık birşey istiyorsa

Kek yerine salata ile bir kase çilek veya dilimlenmiş kırmızı biber tercih edebilirsiniz.

Lif, daha fazla tok hissetmenize yardımcı olur, böylece aşırı yemek yememiş olursunuz. Meyve ve sebzelere yüklenmek, çoğu meyve ve sebze içerdiği sudan dolayı su alımını da artırabilir. Bu aynı zamanda iltihap ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olur.

2.Yanaklar kilo vermek için Tatlı yerine Yoğurt Tüketin

2.Yanaktan kilo vermek için Tatlı yerine Yoğurt Tüketin

Evet, süt ve peynir gibi diğer süt kaynaklarının şişkinliğe neden olduğu bilinmesine rağmen, yoğurt aslında tam tersi bir etkiye sahiptir.

Eklenen şekeri düşük olan ve etkili probiyotikler içerdiğini gösteren canlı, aktif kültürler içeren bir yoğurt seçerek yardımcı olabilirsiniz. huzursuz bağırsak sendromunun şişkinlik ve rahatsız edici semptomlarını azaltmak içinde yoğurt tüketmek iyidir.

3. Yanaktan kilo vermek için Fermente yiyecekleri ve içecekleri deneyin

3. Yanaktan kilo vermek için Fermente yiyecekleri ve içecekleri deneyin

Tıpkı birçok yoğurt gibi, fermente yiyecekler ve içecekler bağırsağınızda iyi bakteri veya probiyotikleri teşvik ettiği gösterilmiştir.Güvenilir Kaynak.

İyi bakteriler şişkinliğe yardımcı olabilir ve genel şişkinliği azaltarak yanaklardan kilo vermek için iyidir.

Bu gıdalara örnekler:

  • Kefir, yoğurt benzeri bir süt ürünü
  • Kombucha Çayı
  • Fermente çay
  • Lâhana turşusu

4. İşlenmiş gıdalar yerine tam tahıllar tüketin

4. İşlenmiş gıdalar yerine tam tahıllar tüketin

Yanaktan kilo vermek için Kepekli ekmek ve kinoa ve amaranth gibi pirinç alternatifleri olan kepekli tahıllar , beyaz ekmek ve makarna gibi rafine değillerdir aksine vitamin, mineral ve lif bakımından yüksektir. Beyaz ekmek ve makarna tüketmek yerine bunları tüketebilirsiniz.

Rafine karbonhidrat tüketmek yüz şişliğine neden olur.

5. Yanaktan kilo vermek için bol su tüketin

5. Yanaktan kilo vermek için Sulu kalın

Su teknik olarak yediğiniz bir şey olmasa da, sadece gündüz ve gece boyunca sulu kalmak, su tutmayı, mide şişkinliğini ve yüz şişlik olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Bunu elde etmenin bazı kolay yolları var. Yanaktan kilo vermek için Yanınızda sürekli su şişesi taşıyıp aklınıza geldikçe su tüketin böylelikle Yanaktan kilo vermek oldukça kolaylaşır.

Yanaktan kilo vermek için Bir doktora görünmen gerekiyor mu?

Yüz şişkinliği, kendinizi bilinçli hissetmenize neden olabileceğinin ötesinde bir endişe kaynağı olmasa da, kabızlık veya mide rahatsızlığı gibi belirtiler yaşarsanız, birinci basamak doktora gitmek olacaktır.

Bir doktor size yardımcı olabilir bir gıda alerjisi veya teşhis edilmemiş mide rahatsızlığınız olup olmadığını belirleyebilir.

Sağlıklıksız beslenirseniz yüzünüzün şişmesi normaldir. Eğer sağlıklı ve sürekli böyle beslenirseniz hiç bir sıkıntı olmayacaktır.

1 Comment

  • Emre
    Posted Mayıs 21, 2020 7:14 pm 0Likes

    Yanaktan kilo vermek hakkinda diger yazilara da baktim arasinda en iyisi buymuş teşekkürler

Leave a comment