Karın kası sizlerin daha atletik ve fit görünmenizi sağlayan ve vücudunuzu daha iyi kullanabilmenize olanak sunan bir kas grubudur. Karın kası için yapmanız gerekenler

Karın kası için yaşam standartlarınızı değiştirmeye hazır mısınız? Karın kası diğer kas gruplarına nazaran daha fazla emek ister.

Karın kasını çıkarmak için daha fazla spor yapın

Karın kasını çıkarmak için daha fazla spor yapın

Karın kası çıkarmak için spor yoğunluğunuzu arttırmanız gerekiyor. Daha fazla spor yapmak karında biriken yağ tabakasını eriterek karın kaslarınızın daha iyi görünüme kavuşmasını sağlar.

Her insanda karın kası vardır

karın kası için egzersiz

İyi haber şu ki herkeste karın kası vardır. Kötü haber sadece karın kasını göstermemiz gerekir ve bu konuda bizim yaptığımız araştırmalar ile karın kası yapacaksınız. Ayrıca da nasıl hızlı kilo verilir sorularına da yanıt bulacaksınız Full body antrenman programı yapıyorsanız karın kası antrenmanlarını içine ekleyebilirsiniz.

Karın Kası İçin Protein alımınıza dikkat edin

karın kası için protein alımınıza dikkat edin
karın kası için protein alımınıza dikkat edin

Protein, karın kasında önemli bir etkendir. Protein tüketiminin artması ile yağ kaybı ters orantılıdır yani ne kadar çok protein tüketirseniz yağ kaybınız bir o kadar artacaktır. Yağ oranınızın azalması ise karın kaslarınızın görünmesinde çok büyük bir rol oynamaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre;

Bir araştırmaya göre, yüksek proteinli gıda tüketmek, 27 aşırı kilolu ve obez erkekte tokluk hissini artırmaya ve iştah kontrolünü sağlamaya yardımcı oldu kaynak

Bir başka çalışma, protein alımını sadece % 15 oranında artıran kişilerin daha az kalori adlığını ve vücuttaki fazla kiloların gittiğini ve vücut yağında önemli düşüşler gördüğünü gösterdi. kaynak

Karın kası çıkarmak için daha fazla su tüketin

karın kası çıkarmak için bol bol su tüketin

Su sağlıktır su vücutta sizin görmediğiniz bir çok şeyin kontrollü ve dengeli çalışmasında etki ediyor. Vücuttaki Atıkların uzaklaştırılmasından ve vücut sıcaklığının düzenlemesine kadar her şeyde rol oynar

Düzenli su tüketmek , metabolizmanızı daha fazla hızlandırmaya, ekstra karın yağınızı eritmeye ve karın kası çıkarmanıza yardımcı olur. Ve su tüketimini arttırmak bunlarla da kalmayıp ekstra iştah kaybına ve kilo vermenize neden olur.

Karın kası için Yapılan bilimsel araştırmalara göre

48 orta yaşlı ve daha yaşlı yetişkin insanlarla yapılan araştırmada, yemek yemeden önce su içen kişilerin 12 haftalık bir süre diliminde % 44 daha hızlı kilo verdikleri görüldü.

Gereksiz kalori almaktan kaçın

karın kası için gereksiz kalori almaktan kaçın
karın kası için gereksiz kalori almaktan kaçın

Abur cubur tüketmek gereksiz kalori almanıza ve kilo almanıza sebep olur ve ayrıca karın kası için gereksiz yağ alımını durdurup Abur cubur tüketimini en aza indirin. Ayrıca yediğiniz abur cuburlar besin kalitesi açısından çok değersizdir. Lif, protein, vitaminler ve mineraller gibi temel besin kaynaklarından oldukça yoksunlardır.

Daha fazla karın kası için egzersiz yapın.

Karın kası yani oblik kası için yoğun atrenman programı hazırlayın. Çünkü karın kası çıkartmak için antrenman şart sadece beslenme değil antrenman da çok önemli rol oynuyor.

Evde karın kası yapmak

Evde karın kası yapılır mı? Evde karın kası yapması diğer kas gruplarına göre daha kolaydır. Evet yanlış duymadınız daha kolay karın kası çıkarmak kolay demiyorum yanlış anlaşılmasın ama yapacağınız hareketler evinizde yapabileceğiniz hareketlerdendir.

Karın kası hareketleri

Evde yapabileceğiniz bazı karın kası hareketlini sizlere sıraladık.

1.Egzersiz Sit-Up

 • Dizleriniz bükülmüş ve bacaklarınız ağır bir mobilyaya veya tezgah altına sokarak yere sırt üstü uzanın.
 • Ellerinizi göğsünüze yerleştirin.
 • Karınlarınızı içine çekerek, neredeyse oturma pozisyonuna gelene vücudunuzu kaldırın.
 • Karın kaslarınızın üzerindeki gerginliği koruyarak gövdenizi başlangıç ​​pozisyonuna indirin. (Not: Hareketi doğru yapmaya özen gösterin 10 defa sallanarak yapacağınıza 5 defa düzgün yapın)

2.Egzersiz Bacağınızı Havaya Kaldırın

 • Bacaklarınız uzatıp düzgün olacak şekilde yere sırt üstü uzanın.
 • Destek için ellerinizi yerde yanlara koyun.
 • Karnınızı esneterek bacaklarınızı yere dik olacak şekilde 90 derece kaldırın.
 • Bacaklarınızı başlangıç ​​konumuna indirirken karın kasınızın esnediğini hissedin. (Not: Hareketi yaparken doğru yapmaya özen gösterin dayanamazsanız 1 tekrar az yaparsanız tekrarlar gittikçe çoğalır zaten önemli olan hareketi doğru yapmak)

3.Egzersiz Dizlerinizi kendinize çekin

Karın kasınızı çıkarmak için ve yağ yakmak için yapabileceğiniz hareketlerdendir.

 • Bacaklarınızı bükün ve ellerinizi destek dizlerinizden tutun.
 • Dizlerinizi bir arada tutun ve daha ileri gidene kadar göğsünüze doğru çekin.
 • Gerginliği alt karın kaslarınızda tutarak başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve setinizi tamamlayana kadar hareketi tekrarlayın.

Karın kası çıkarmak için yaptığınız diyet listesinize dikkat edin

” Karın spor salonunda değil mutfakta yapılır ” diye bir söz vardır . Evet Bunun gerçeklik payı var, çünkü vücut yağınızı kaybetmek istiyorsanız iyi beslenmeniz gerekmektedir.

Çok fazla şekerli gıda tüketmek kilo almaya neden olabilir ve metabolik hastalık riskinizi artırabilir

Bunun yerine, daha fazla miktarda protein tüketmeye odaklanın. Çünkü daha fazla protein almak tokluk hissini arttırır ve daha fazla kalori yaktırır.

Lif alımınızı arttırmak kilo kaybı için iyi bir stratejidir . Çözünür lif bakımından zengin sebzelerin kilo kaybına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Lifli gıdalar tüketmekde proteinli gıdalar gibi tokluk hissinizi arttıracaktır.

Çalışmalar, insanların kalori açığını korudukları süre zarfında, göbek yağını yakabileceklerini gösteriyor.

Sakın vazgeçmeyin

Makalemizin sonuna geldik sakın hedefinizden vazgeçmeyin. Bunları sizde yapabilirsiniz. Önemli olan azim ve hedef ve bu ikisi bir insanda zaten var önemli olan gerçekten istemek.

Leave a comment