Önce ne yapmak istediğinize karar verin. Hızlı kilo verme spor programı bulmak ve zayıflamak fit olmak mı yoksa Kilolu olarak sonsuza kadar yaşamak mı, yoksa baştan aşağı değişip herkesi şaşırtmak mı? Evet en önemlisi kendine yakışanı yapmak.

Değişimine şimdi başlaman için ve hızlı kilo vermen için çok güzel taktikler ve spor programları hazırladık. Bir zamanlar bunu yazan editörde 120 kg dı 🙂

Ne yapman gerekene karar ver gerçekten Hızlı Kilo vermek istiyormusun ?

Hızlı kilo verme spor programı

İlk önce kendine şu soruyu sormanı istiyorum gerçekten kilo vermeye kararlı mısın? Yoksa sadece bir an öfkelenip elinde çikolata ile Hızlı kilo verme spor programı mı yazdın? Bunu kendine sakın yapma unutma seni senden başkası değiştiremez. Motive olman için sana kilolu olmanın zararlarından bahsediyim. Hızlı kilo verme spor programı tam size göre basit ve kolay.

Kilolu olmanın zararları

Hızlı kilo verme spor programı

Kilolu olmanın zararları

 1. Kalp hastalığı

  Obezite hastalarında kalp hastalığı daha yaygındır. 
  Zamanla, kalbe kan sağlayan arterlerde yağ birikintileri birikebilir.
  Dar hale gelen arterler kalp krizine yol açabilir. 
  Dar arterlerdeki kan pıhtıları inmeye neden olabilir.kalp hastalığı

 2. Uyku apnesi

  Aşırı kilolu ve obezite ile yaşayan insanlar uyku apnesi riski daha yüksektir. Bunun nedeni, boynun etrafında daha fazla yağ depolanma eğilimindedir, bu da hava yolunun büzülmesine neden olur. 

 3. Depresyon

  Obeziteden etkilenen birçok insan depresyon geçirir. 
  Bazı çalışmalar obezite ve majör depresif bozukluk arasında güçlü bir korelasyon bulmuştur. Obeziteden etkilenen insanlar genellikle vücut boyutlarına göre ayrımcılık yaşayabilirler. 
  Zamanla, bu üzüntü duygularına veya özgüven eksikliğine yol açabilir.depresyon

 4. Tip 2 diyabet

  Tip 2 diyabet, kan şekeriniz normalden yüksek olduğunda ortaya çıkar. Zamanla bu hastalık kalp hastalığı, sinir hasarı, inme, böbrek hastalığı ve görme sorunları gibi diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Hızlı kilo verme spor programı ile bunlardan kurtul!

Hızlı kilo vermek için Değişime yemek alışkanlıklarını bırakarak başla

Yemek alışkanlıklarını bırak. Unutma artık bizimle değişime geçiçeğine kararlısın biz güveniyoruz. Zaten buraya kadar okuduysan senden çok şey bekliyorum.

Benden sana küçük bir tavsiye internetten diyet listesi arayarak başlama artık düzgün beslenmeyi kendine alışkanlık haline getirmelisin. Sadece 1 ay değil sürekli diyet modunda olman gerek.

Diyet dediysem sakın diğer diyet programları gelmesin aklına 1 kibrit kutusu kadar peynir çikolata cips bisküvi yok bu tür programlar değil bizim vereceğimiz tavsiyeler gelsin aklına.

Hızlı kilo verme spor programı başlıyor

Hızlı kilo verme spor programı

Bu programımızda dikkat etmeniz gerekenler neler sizlere kurallardan bahsedeceğim. Hızlı kilo verme spor programı ile Verdiğim kurallara dikkat ettiğiniz sürece kilo vereceksiniz. Full body antrenman programı ile hızlı kilo verebilirsiniz.

İdeal kilo hesaplayıp programa başlıyoruz

Kilo vermek istiyorsanız ilk önce ideal kilonuzu bilmeniz gerekiyor. İnternetten ideal kilonuzu hesapladıktan sonra mevcut kilonuzdan ideal kilonuzu çıkarıyorsunuz.

Mesela 10 kilogram fazlalık kaldı bunu her hafta 2 kg verecek şekilde bölüyoruz. Ortalama 4 hafta gibi sürede 10 kilogramdan Hızlı kilo verme spor programıkurtulmuş olacaksınız.

Haftalık Hızlı kilo verme spor programı

Hızlı kilo verme spor programı

Kilo vermek için yapmanız gereken program listesi aşağıda gün gün uyduğunuz sürece sizde değişimi farkedeceksiniz.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Spor Programı

Bu program size kilonuza bağlı olarak yaklaşık 1 ayda 10 kilo verdirecek. Artık sağlıklı ve fit olacaksınız.

Hızlı kilo vermek için Pazertesi Perşembe Günü yapacaklarınız

Hızlı kilo verme spor programı

Sabah

Sabah aç karına 1 kaşık toz tarçını su ile beraber içip dışarıda 20 dakika yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz bittikten sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Diyet listesini paylaştık buradan bakarak diyet listemize bakabilirsiniz.

Öğle

Öğle zamanı geldiğinde ise en az 10 dakika ip atlıyoruz. Ardından toplam 3 dakika plank egzersizi yapıyoruz.

Akşam

Akşam yemeğinizi de yediğinize göre artık akşam egzersizlerine başlıyoruz. İlk olarak kendi vücut ağırlığımız ile 10×5 set squat yapıyoruz. 10 Tekrarlı squat yaptıktan sonra 20 saniye mola verip tekrar başlıyoruz. Squat bittikten sonra 20 tekrar mekik çekiyoruz.

Salı ve Cuma günü yapacaklarınız Hızlı kilo verme spor programı

Hızlı kilo verme spor programı

Sabah

Sabah aç karına 1 kupa sade Türk kahvesi ve 1 bardak su içiyoruz. İçtikten sonra dışarıda 30 dakika yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz bittikten sonra kahvaltımızı bol proteinli besinler ile yapıyoruz. Kilo verme Diyet listesi paylaştık buradan bakarak diyet listemize bakabilirsiniz.

Öğle

Öğlen 15 dakika ip atlıyoruz. Ve bacakları dize çekmeli plank yapıyoruz, ardından 5 adet şınav çekip bırakıyoruz.

Akşam

Akşam yemeğinizi de yedikten sonra İlk olarak kendi vücut ağırlığımız ile squat yapıyoruz ilk set 12 tekrar ikinci set 10 tekrar üçüncü set 8 tekrar dördüncü set 6 tekrar yapıyoruz. Squat bittikten sonra toplam 3 dakika boyunca plank yapıyoruz.

Leave a comment